pátek 25. listopadu 2011

Podpůrná léčba rakoviny u psů - EnzymoterapieAlavis Enzymoterapie je veterinární přípravek, který pomáhá má tedy podpůrný efekt při léčbě rakoviny u psů. Rovněž urychluje hojení tkání, takže je velmi vhodný jako podpůrná léčba po úrazech či operacích. Alavis Enzymoterapie posiluje imunitu (obranyschopnost) orgnizmu a urychuje léčbu zánětů.


Naprostá většina nádorů vzniká z jedné jediné buňky, která prodělá tzv. mutaci a začne se nekontrolovaně množit. Během dne v organismu vznikne poměrně velké množství takových buněk. Imunitní systém organismu ale tyto buňky vychytává a likviduje a tím organismus chrání. Existuje domněnka, že při správné funkci imunitního systému by se neměla v těle nádorová buňka množit.

To, že vznikne nádorová změna je většinou dáno tím, že buď selže imunitní "čistící systém" nebo že se v organismu vytvoří veliké množství těchto špatných buněk a organismus se s tím nestačí vypořádat.

Podpora imunity, prevence rakoviny

Co jsou to enzymy

Enzymy potlačují projevy zánětu (antiflogistický účinek), zmenšují otoky i otoky mízních cév, ovlivňují některé imunologické děje v organismu a působí podpůrně při léčbě rakoviny u psů apod.

Alavis Enzymoterapie obsahuje enzymy: Bromelain, Papain, Pankreatin ANALOG 4×(komplex enzymů - amyláza, lipáza a proteáza), Proteáza a Rutin.

1. Bromelain

Blokuje mediátory zánětu (látky způsobující projevy zánětu) a snižuje migraci neutrofilů do místa zánětu. Podílí se na štěpení bílkovin, pomáhá při zeslabování otoků a hojení ran, má vliv na srážení krevních destiček.

2. Papain

Vykazuje fibrinolytické (rozpouští krevní sraženiny) a radioprotektivní účinky (snižuje účinek radioaktivního záření na organismus).

3. Pankreatin ANALOG 4× je komplex enzymů rostlinného původu (amyláza, lipáza a proteáza)

Napomáhá trávení, čímž jsou živiny z potravy lépe využívány a tím se jedinec po operaci rychleji dostává do lepší kondice. Pankreatické enzymy mají pozitivní vliv na léčení akutních a chronic-kých zánětlivých stavů, včetně úrazů a šlach.

V poslední době se objevují klinické studie, že pankreatické enzymy napomáhají rozkládání imunokomplexů vznikajících při autoimunitních onemocnění, podílejí se na léčbě virových onemocnění, zlepšují klinický stav pacienta a prodlužují jeho život při nádorovém onemocnění.

4. Proteáza
Zvyšuje účinnost antibiotické léčby. Podporuje hojení odstraněním mrtvé či poškozené tkáně bez poškození zdravé tkáně a podporuje aktivitu krve a tkání při narušené rovnováze vnitřního prostředí.

5. Rutin (vitamín P) Má antikarcinogenní účinky a schopnost likvidovat volné radikály.Další účinky rutinu jsou: protizánětlivý, protitrombotický a cytoprotektivní.


Rakovina je nejčastější příčinou úmrtí u psů.


Možnosti léčby rakoviny u psů

Úspěch léčby závisí na vnímavosti nádorových buněk na radiaci, nemetastazoval-li již nádor do jiných částí organismu a je-li lokalizován na místě pro ozařování dosažitelném.

1. Radiace se provádí malými opakovanými dávkami v období několika týdnů. Častým vedlejším účinkem ozáření je trvalé poškození srsti v oblasti léčeného místa a dočasné poškození kůže.

2. Chemoterapie se používá u psích pacientů tehdy, když se nádor rozšířil z původního místa do jiných částí těla. Úspěch chemoterapeutické léčby závisí na typu nádoru, není-li jich příliš mnoho a celkové kondici pacienta. Cílem chemoterapie je aplikovat takovou dávku léku, aby zničila buňky nádorové a omezila poškození buněk zdravých.

3. Novou léčebnou strategií je imunoterapie, která stimuluje vlastní imunitní systém, který pomáhá nádorové buňky objevit a bojovat proti nádoru.

Alavis Enzymoterapie není všelék ani nová zázračná metoda na léčbu rakoviny u psa. Berte ho jako účinnou podpůrnou léčbu rakoviny u psů.

Podpůrné veterinární prodkty pomáhající při léčbě rakoviny u psů naleznete zde: Nádorová onemocnění u psů

Související články:
Epilepsie u psů a koček. Jak poznat kdy je potřeba přivolat veterináře

Žádné komentáře:

Okomentovat